Aktualności

Prace rozbiórkowe prowadzone na obu przyczółkach zakończymy w marcu. Obejmą one również oczyszczenie dna jeziora Mikołajskiego w bezpośredniej strefie pod konstrukcją kładki. W ostatnich dniach rozpoczęła się też przebudowa filara, na którym oprze się pylon nowej konstrukcji — stary pylon — zdemotowaliśmy. Nowy przyczółek od strony ul. Kasztanowej zostanie wyposażony w przejście tunelowe, które pozwoli zachować ciągłość ruchu pieszego wzdłuż nabrzeża.
Jednocześnie w Bydgoszczy, w naszym Zakładzie Konstrukcji Stalowych, trwają już prace przy wytwarzaniu elementów nowej konstrukcji pomostu i pylonu. Wiosną przetransportujemy je na Mazury i zmontujemy.


— Nowy pylon tworzyć mają dwa elementy przypominające dwie litery "I". Pomost z pylonem łączyć ma 7 par want. Prace obejmują też wykonanie nowych schodów na dojściach do kładki wraz z wbudowaniem platform windowych umożliwiających swobodny dostęp osób niepełnosprawnych. Na koniec kładka zostanie efektownie podświetlona z wykorzystaniem światła typu LED — wyjaśnia Paweł Pietraszak dyrektor ds. realizacji kontraktów.

Inwestycja jest jedną z pierwszych inwestycji na Warmii i Mazurach finansowanych z nowej perspektywy unijnej. Jej koszt to 6,1 mln zł. Zakończenie prac wstępnie zaplanowano na czerwiec 2016 roku.

Inwestor: Urząd miasta i Gminy w Mikołajkach
Wykonawca: Firma Gotowski