Aktualności

Kratownicowy most na Wiśle będący jednym z symboli Włocławka przejdzie kolejny remont. Tym razem zyska nowy chodnik. Za prace odpowiadać będzie Firma „GOTOWSKI”BKiP Sp. z o.o..

 Most we Włocławku łączy osiedle Śródmieście z Zawiślem. Konstrukcja liczy ponad 600 m długości i stała się jednym z symboli nadwiślańskiego miasta. Obiekt przechodził remont w 2008 roku, ale ograniczał się on przede wszystkim do nawierzchni. Teraz odnowione zostaną chodniki.

- To kolejne zadanie, które będziemy realizować we Włocławku – mówi Dyrektor Zarządzający Firmy „GOTOWSKI”, Paweł Pietraszak. – Wcześniej modernizowaliśmy wiadukt w ciągu ul. Chopina nad bocznicą kolejową. W ubiegłym roku budowaliśmy też nowy most w podwłocławskim Wieńcu. Tym razem naszym zadaniem będzie remont mostu im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego. W zakres prac wchodzą między innymi rozbiórka istniejącego chodnika, remont płyty i pomostu chodnika, a następnie wykonanie nowej nawierzchni. Nowa żelbetowa płyta będzie mieć grubość około 10 cm. Prace rozpoczniemy w listopadzie br. od rozbiórek.

Chodnik remontowany będzie po zachodniej stronie obiektu. Koszt przedsięwzięcia to ponad 2,5 mln zł. Będzie ono objęte 7-letnią gwarancją. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku. Do tego czasu piesi będą korzystać z chodników zlokalizowanych po wschodniej stronie przeprawy.

Most im. E. Rydza Śmigłego otwarto w 1937 roku. Zastąpił wcześniej istniejący most łyżwowy, który demontowano w okresie zimowym. Kratownicowy obiekt od 2009 roku jest wyposażony w zielono-bursztynową iluminację.

 Most w liczbach:

  • Długość całkowita : 623 m
  • Szerokość całkowita: 13,10 m
  • Lata budowy: 1933-37
  • Koszt remontu: 2,5 mln zł

Inwestor:

  • Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku

Wykonawca:

  • Firma "GOTOWSKI" BKiP Sp. z o.o.